Warsztaty Wina

Obiekt pożądania możnych i ubogich, szlachetny towarzysz wszystkich spotkań i melancholijnych wieczorów – wino! Od tysięcy lat gości w naszych domach. Wino było obecne zarówno podczas wielkich historycznych wydarzeń, jak i w trakcie tych zupełnie błahych. Co tak na prawdę o nich wiemy? Skąd pochodzi? Czym w smaku różni się jeden gatunek od drugiego? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedź podczas naszych warsztatów wina. Szczególnie rekomendujemy warsztaty jako atrakcję, która uświetni kolację podczas firmowej imprezy integracyjnej czy też imprezy dla kontrahentów.

Warsztaty obejmują:
  1. Techniki degustacji: „Oko”, „Nos”, „Usta”
  2. Degustacja win w trzech etapach: oko, nos, usta.
  3. Dobór wina do potraw.
  4. Czytanie etykiety.
  5. Szczepy winogron.
  6.  Produkcja wina.
  7. Praktyczne porady.
  W zakresie organizacji warsztatów wina współpracujemy z jednym z największych importerów tego trunku na Polskę. Warsztaty najczęściej prowadzone są przez Jarosława Cybulskiego.

Jarosław Cybulski – koneser i kolekcjoner, twórca czołowych firm zajmujących się importem wysokiej jakości win. Aktualnie jest prezesem i współwłaściciel wine4you, właścicielem Dworu Chotynia i Pałacu Żaków. Od lat uważany jest za jednego z najlepszych sommelierów i smakoszy win. Wieloletni doradca kancelarii Prezydenta RP w zakresie doboru win i potraw na oficjalne przyjęcia z udziałem najważniejszych gości.